HomeActualitateRomânia - Argentina. Tot ce s-a întâmplat la meciul...

România – Argentina. Tot ce s-a întâmplat la meciul de ieri

Comentatorii ProTV se miră că echipa Argentinei nu a ieșit pe teren la încălzirea dinaintea meciului. N-aveau de ce, au la dispoziție 90 de minute de antrenament cu public.

România abordează meciul cu Argentina cu un lot echilibrat, în care există concurență mare. Pe tricoul lui Messi.

În sfârșit, avem ocazia să vedem la treabă un jucător fenomenal. Un fotbalist atât de bun, încât unii îl suspectează că ar fi extraterestru. Un adevărat număr 10. Da, despre Tănase e vorba!

Să nu ne entuziasmăm degeaba precum comentatorii ProTV. România nu joacă atât de bine, ci Argentina joacă extrem de prost.

Înainte de meciul cu Argentina, Alexandru Bourceanu, născut în Moldova, la Galați, a fost întrebat care dintre adversari îl sperie cel mai tare. „Mi-e frică Di Maria”, a răspuns moldoveanul.

Golul României anulat aiurea demonstrează perfect “Culmea lui Mircea Lucescu”: Arbitrii te fură și-n meciurile amicale.

Arbitrul zici că lucrează la DNA: vrea să distrugă fotbalul românesc.

Pauză. România – Argentina, 0-0. Dupa prima repriză, un lucru e cert: în seara asta, Messi nu se ridică la înălțimea supranumelui de “Hagi din Anzi”.

Messi a ales un echipament în dungi verticale în semn de susținere față de Gică Popescu, fost căpitan al Barcelonei.

Dacă Torje e Messi din Banat, atunci Mascherano e Mățel din Buenos Aires.

Pițurcă demonstrează încă o dată că e un antrenor cerebral, joacă la rezultat și-n meciurile amicale: a scos un jucător de atac și a băgat un apărător.

Mai sunt 25 de minute din meci și doar 2 minute până se dă stingerea la Penitenciarul Rahova.

Ocazie uriașă a Argentinei, Pantilimon, un portar mare cât un cartier.

Totodată mai sunt 25 de minute până la un meci de fotbal. Spania – Italia.

Dicăăăă, du-te Dicăăăă!

Fluie final. Argentinienii au avut mare noroc că am intrat în Postul Paștelui, că altfel… dracu-i lua.

România – Argentina, 0 – 0. Păcat. Suntem siguri că, dacă am fi înscris, altul ar fi fost scorul.

Două echipe praf și un scor alb. Pe gustul lui Mutu.